• Rajdy, wycieczki, ciekawe spotkania 2020/2021

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY IIIA  Z PREZYDENTEM MIASTA GRUDZIĄDZA
      W RATUSZU URZĘDU MIASTA    14.06.2021r.

Dnia 14 czerwca 2021 roku klasa 3a wraz z wychowawczynią p. E. Niział w w pięknym Refektarzu Urzędu Miasta spotkała się z prezydentem - Maciejem Glamowskim. Na to spotkanie uczniowie przygotowali samodzielnie napisane listy, w których zamieścili propozycje zmian w mieście. Okazało się, że uczniowie klasy 3a są bardzo dobrze zorientowani co dzieje się w ich rodzinnym mieście. Wiedzą też co jeszcze chcieliby w nim zmienić, aby Grudziądz był  piękniejszy. Podziękowali też prezydentowi za obecne działania podejmowane dla miasta i jego mieszkańców.  Na zakończenie spotkania otrzymali słodkie upominki oraz zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcie.(E.Niział)

„Czy jeleń jest mężem sarny?”

Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej - 27.05.2021r.

„Czy jeleń jest mężem sarny?” Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klasy IIa, IIb oraz VI b i VI d podczas zajęć pozalekcyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej w dniu 27.05.2021 r. pod opieka p. D. Krajewskiej i p. E. Niział. Dzieci wysłuchały opowieści o bekowisku danieli, poznały rodzinę jeleniowatych mieszkańców lasu oraz obserwowały zwierzęta w Centrum. Na zakończenie zajęć z łatwością rozwiązały leśny quiz.  (opr. E.Niział )

„Ptasia remiza”

Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej - 26.05.2021r.

Dnia 26.05.2021r. uczniowie klasy IIIa, III b i VIa pod opieką p. Elżbiety Niział i Danuty Krajewskiej uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej na temat „ Ptasia remiza ”, Celem warsztatów było poznanie różnorodności gatunkowej zwierząt najbliższej okolicy oraz określenie roli remizy jako miejsca, gdzie organizmy znajdują pokarm i budują swoje schronienia. Uczniowie rozpoznawali różne krzewy liściaste posadzane w remizie. Przypominali zasady pozytywnego i bezpiecznego zachowania się w lesie.

Na zakończenie każdy uczeń posadził w słoiku poziomkę udekorowaną szyszkami, kamyczkami, fragmentami gałązek z lasu. (D.Krajewska)