• Wycieczki szkolne 2016/2017

    • Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu

                                   

       

      SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY II B i III F Z ŻOŁNIERZAMI NAD WISŁĄ       2.06.2017r.

      2 czerwca 2017r. żołnierze służby przygotowawczej z Centrum Szkolenia Logistyki na Błoniach Nadwiślańskich złożyli przysięgę wojskową. Po uroczystym apelu odbył się również pokaz musztry porannej oraz sprzętu wojskowego. Nie zabrakło występów artystycznych. Uczniowie klasy II b i III f w sposób interaktywny poznawali tradycje wojskowe, jak również zastosowanie i funkcjonowanie sprzętu.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

      Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu           

      UDZIAŁ UCZNIÓW KLASY II B W WARSZTATCH "ROZŚPIEWANA BIBLIOTEKA "   16.05.2017r.

      16.05.2017r. w Bibliotece Miejskiej Filii 13 odbyły się warsztaty integracyjne pod hasłem "Rozśpiewana Biblioteka", w których wzięli udział uczniowie klasy IIb SP5, uczniowie z SP 12 oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "TO-MY". Biblioteka przy ul. Mikołaja z Ryńska po raz kolejny przyłącza się do projektu "Majówka z kulturą i sztuką", którego celem było umożliwienie osobom z niepełnosprawnością bezpłatnego skorzystania z oferty przygotowanej przez instytucje kulturalne regionu. W radosnej atmosferze wszyscy uczestnicy prezentowali swoje talenty, brali udział w zabawach integracyjnych. Na zakończenie warsztatów każdy otrzymał słodki upominek oraz drobny prezent.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

      Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu

      WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS: IIB i III F DO RADZYNIA CHEŁMIŃSKIEGO  8.06.2017r.

      8.06.2017r. klasy: II b i III f z opiekunami (p.L.Góras, p.J.Warot, p.P.Łazarski) były na wycieczce w Radzyniu Chełmińskim. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali średniowieczny zamek z wejściem na wieżę, do zbrojowni oraz do zamkowego muzeum, w którym między innymi znajduje się makieta zamku. Dzięki przewodnikom, poznali historię i tradycje Bractwa Rycerskiego Ziemi Chełmińskiej. Dzieci uczestniczyły w zajęciach manualnych – tworzyły biżuterię z modeliny. Brały udział w zabawach i grach na świeżym powietrzu. Na zakończenie odbyło się ognisko oraz wystrzał artyleryjski. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły. Oczywiście nie zabrakło rycerskich pamiątek, zakupionych w zamkowym sklepiku.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

      Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu

      WYCIECZKA ODRY – CZŁUCHÓW – SZCZECINEK- BORNE SULINOWO

      25.05.17r. – 26.05.17r.

      Dnia 25.05.17r. – 26.05.17r. uczniowie klasy VIa uczestniczyli w 2-dniowej wycieczce do miejscowości: Odry - Człuchów – Szczecinek - Borne Sulinowo. Do uczniów klasy VIa dołączyli uczniowie klasy IVa, IVd, Vb i Vc. Celem wycieczki było poznanie walorów krajoznawczo – turystycznych Pojezierza Drawskiego. Uczniowie poznali historię głazu narzutowego w Borach Tucholskich i zwiedzili szlak Kamiennych Kręgów w miejscowości Odry. W ogrodzie zoologicznym w Człuchowie, rozpoznawali pospolite gatunki zwierząt, w tym egzotyczne. W Szczecinku zobaczyli osobliwości Rynku Głównego i spacerowali alejkami parku nad jez. Trzesiecko. Atrakcją turystyczną był rejs statkiem „Księżna Jadwiga” z postojem na „Mysiej Wyspie”, obserwacja sportów wodnych i podziwianie wieży Bismarcka. Na zakończenie pierwszego dnia zwiedziliśmy kamienną Drogę Krzyżową przy kościele pw. św. Rozalii w Szczecinku. Wielu uczestników miało okazję po raz pierwszy nocować w schronisku młodzieżowym.

      Drugiego dnia zwiedzaliśmy Cerkiew Greko-Katolicką w Szczecinku. Ksiądz zapoznał uczniów z budową Ikonostasu, podstawami liturgii grecko – katolickiej. Następnie w obecności przewodnika uczniowie zapoznali się z historią Bornego Sulinowa. Zwiedzili „Żywe i Stare Miasto”, w tym Dom Oficera. Poznali miejsca pamięci narodowej i fakty historyczne z okresu II wojny światowej oraz okresu kimunistycznej Polski. Wycieczkę tradycyjnie zakończyliśmy pobytem w McDonald's. Uczniowie aktywnie i twórczo spędzili czas, pogłębili zainteresowania przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Poznali ciekawy pod względem krajobrazowym i historycznym rejon Pojezierza Drawskiego. Pełni wrażeń i z nowymi doświadczeniami wróciliśmy do Grudziądza.

      Opiekunami uczniów byli nauczyciele: p.Danuta Krajewska, p.Ewa Łaszewska, p.Jolanta Cichocka, p.Jarosław Nadolski.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

      Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu

      PIĄTKA PAMIĘTA O NARODOWYCH BOHATERACH PODCZAS WYCIECZEK KLASOWYCH.

      Dnia 2 czerwca 2017 roku klasa 5 c wraz ze swoim wychowawcą Łukaszem Piaseckim (nauczycielem historii i społeczeństwa) udała się do Gdańska i Gdyni, aby poznać historię Trójmiasta oraz zobaczyć ważne miejsca z punktu widzenia historii Polski. Niezwykle istotne było dla nas zapalenie zniczy tam, gdzie walcząc bohatersko poległ płk. Stanisław Dąbek (dowódca Morskiej Brygady Obrony Narodowej i p.o. dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża podczas kampanii wrześniowej), rejonie znajdującym się na terenie Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej w Gdyni (Babie Doły). Pułkownik Dąbek to nieco zapomniana, ale jakże tragiczna postać okresu II wojny światowej. Bronił dostępu Polski do morza do samego końca, a kiedy Niemcy przełamali heroiczny opór Polaków, popełnił samobójstwo. Jest on bez wątpienia wzorem patrioty i symbolem oporu Polaków wobec najeźdźców okresu wojny obronnej 1939 roku. Ponadto uczciliśmy pamięć słynnych obrońców Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte, którzy przez 7 dni skutecznie odpierali zażarte ataki rozwścieczonych Niemców, nie mogących zdobyć tego miejsca, pomimo niebywałych dysproporcji liczebnych oraz w uzbrojeniu na ich korzyść.

                                                                                    (Łukasz Piasecki – nauczyciel historii i społeczeństwa)

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu

      WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY IVd I Vd DO FUNKI   22.-24.05.2017r.

      W dniach 22-24.05 uczniowie klasy IV d oraz V d wzięli udział w wycieczce klasowej do Harcerskiego Centrum Ekologicznego w Funce.
      Ośrodek znajduje się na wysokiej skarpie wschodniego brzegu Jeziora Charzykowskiego, jednego z najpiękniejszych akwenów południowej części województwa pomorskiego, porośniętej potężnymi Borami Tucholskimi.
      Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w licznych zajęciach warsztatowych oraz ścieżkach dydaktycznych. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, mogli rozwinąć swój potencjał artystyczny. Zajęcia, w których uczestniczyli nasi uczniowie, to: makrama (techniki wiązania linek i sznurków), ceramika (uczniowie od podstaw wykonywali formy z gliny), strzelanie z łuku, limnologia (analiza jakości wód Jeziora Charzykowskiego), filcowanie na mokro (podczas zajęć dzieci poznają technikę wykonywania ozdób i biżuterii z filcowanej wełny), węzły żeglarskie, Rugby tag (jest to najbardziej podstawowa, bezkontaktowa odmiana rugby, bardzo dobra do fizycznego rozwoju w szkolnej edukacji). Oczywiście, żaden biwak nie obyłby się bez ogniska z kiełbaskami i gier rekreacyjno-sportowych. 
      Korzystając z okazji chciałabym podziękować opiekunom: pani Marcie Grajewskiej oraz panu Maciejowi Malkiewiczowi i Pawłowi Łazarskiemu za ich zaangażowanie i zawsze obecny uśmiech 
                                                                                                                                     Magdalena Antczak

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

      Znalezione obrazy dla zapytania oddzielacz tekstu

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. płk. Stanisława Sitka
      • (+56) 4613104
      • ul. Sienkiewicza 24, 86-300 Grudziądz Poland
      • (+56) 4613104
      • Małgorzata Binder dyrektor@sp5.grudziadz.pl
      • Michał Gurzyński
      • Małgorzata Smelkowska email: m.smelkowska@um.grudziadz.pl tel.56-45-10-360 lub 361
      • adres skrzynki e-PUAP: /SP5-Grudziadz/SkrytkaESP
  • Galeria zdjęć

      brak danych