• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 dnia 23.06.2023 r.  według następującego harmonogramu:

• klasy I - VII - godz. 8:30 (boisko szkolne)
            • klasy VIII - godz. 10:30 (sala gimnastyczna)
          • Lekcja pokazowa z wykorzystaniem klocków LEGO

• Dnia 14.06.2023 r. uczniowie klas 1 - 3 brali udział w lekcji pokazowowej z wykorzystaniem klocków LEGO, podczas której mieli możliwość kreatywnie pracować nad wybranym modelem. Budowali figurki z klocków, wykazując się umiejętnością pracy w parach, jak i umiejętnością korzystania z instrukcji. Dzieci pracowały aktywnie, zgodnie i wytrwale. Zajęcia sprawiłby im wiele radości i satysfakcji.

• GALA WRĘCZENIA NAGRÓD PREZYDENTA GRUDZIĄDZA LAUREATOM I FINALISTOM OLIMPIAD I KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

• Dnia 13.06.2023r. odbyła się w auli IV Liceum Ogólnokształcącego uroczysta GALA FINALISTÓW I LAUREATÓW OLIMPIAD I KONKURSÓW. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy uzyskali tytuły laureata lub finalisty w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Wyróżniono 36 uczniów z 10 szkół podstawowych i 5 szkół ponadpodstawowych Grudziądza. Wśród nagrodzonych są uczennice naszej szkoły: Alicja Kamińska z klasy VIIa – uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii i Aleksandra Sztucka z klasy VIII a – uzyskała tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego. Nauczycielami przygotowującymi do konkursów były Pani Danuta Krajewska – nauczyciel biologii oraz Pani Monika Wójcik - nauczyciel języka polskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wyróżnienia w regionalnym konkursie piosenki

• Dnia 7 czerwca 2023 roku odbyło się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej (OPP) „XI Spotkanie z Piosenką”, w którym brały udział solistki naszej szkoły: w kategorii 7-8 Maja Bączkowska, 4-6 Amelia Jarco, Lena Górska, Małgorzata Kruczek Magdalena Skóra i 1-3 Agata Stasiak.

Komisja OPP z ponad 70 kandydatów wyłoniła najlepszych solistów w  naszym regionie.

Wyróżnienia otrzymały:

- Agata Stasiak z kl. 2a z piosenką pt. „Dziś późno pójdę spać” Kwiat Jabłoni

- Maja Bączkowska z kl. 7a z piosenką pt. „Alumina” Nightmare

Celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego solistów promocja dziecięcej twórczości muzycznej, wyłonienie utalentowanych wykonawców przez stworzenie możliwości wszechstronnego prezentowania ich uzdolnień, pomoc w podnoszeniu umiejętności  artystycznych .

Solistki otrzymały dyplomy.

Zapraszamy do galerii zdjęć i filmów.

Linki:

Agata Stasiak https://www.youtube.com/watch?v=5ohqnf-xkFY

Maja Bączkowska https://www.youtube.com/watch?v=UnVcxcHsOEQ

Gratulacje.

J. Nadolski

• 🟥 POTRZEBNA POMOC❗️OLA WALCZY Z NOWOTWOREM❗️🟥

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i sympatycy naszej szkoły!

Zapewne większość z Was słyszała już o sytuacji Oli - zeszłorocznej absolwentki naszej szkoły. Wspaniała dziewczyna, pełna optymizmu, humoru, zawsze chętna do niesienia pomocy innym, zachorowała na nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej kończyn. Tym razem to ona potrzebuje naszej pomocy. Wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz całą społecznością uczniowską pragniemy dołączyć do akcji charytatywnej, której celem jest wsparcie Olki i jej rodziny w walce z chorobą. Z tej okazji w najbliższym czasie w naszej szkole zorganizowane zostaną następujące przedsięwzięcia:

- wtorek 6.06. "Owocowa przerwa" organizowana przez nauczycieli i pracowników szkoły,

- wtorek 13.06. "Owocowa przerwa" organizowana przez chętnych uczniów oraz rodziców,

- od poniedziałku 12.06. licytacje online zorganizowane przez szkołę,

- od poniedziałku 19.06. loteria fantowa w szkole.

Cały dochód z akcji przekazany zostanie rodzicom Olki. Bylibyśmy niezmiernie wdzięczni za Wasze wsparcie podczas trwania akcji.

Serdecznie DZIĘKUJEMY i zapraszamy na licytacje online! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

• Obiady w szkole

• Należność za obiady za miesiąc CZERWIEC w wysokości 84,50 zł prosimy wpłacać na konto do 12 czerwca 2023 r.

Bardzo prosimy o terminowe regulowanie należności!

• Spotkanie autorskie

• 29 maja 2023 roku biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klasy VIII a i VIII c oraz wychowanków świetlicy spotkanie autorskie z dwoma grudziądzkimi poetkami - Barbarą Stajkowską i Karoliną Legwant. Była to wspaniała okazja, by poznać twórczość literatek, początki ich pasji, inspiracje oraz tajemnice warsztatu poetyckiego. Dziękujemy bardzo za tę wizytę!

• KOSZYKARKI Z PIĄTKI MISTRZYNIAMI WOJEWÓDZTWA!

• W poniedziałek 22.05 , w Szubinie, odbyły się Szkolne zawody w koszykówkę , był to półfinał oraz finał wojewódzki. Wywalczyłyśmy drugie miejsce w półfinale oraz 1 MIEJSCE w województwie w Finale!!! Awansowaliśmy przy tym do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Koszykówce, które odbędą się 14-16 czerwca w Bełchatowie! Ogromne GRATULACJE dla zawodniczek i trenera Pana Armina Igielskiego!

Skład naszej ZŁOTEJ drużyny: Zuzanna Jankiewicz Vanessa Balbuza Natalia Kraińska Kornelia Poniatowska Maria Grudzień Sandra Cwiklińska Zofia Kawka Lena Szczutkowska Malwina Maciejewska Klaudia Pajewska Agata Kutnik Julia Smagalska.